Jdi na obsah Jdi na menu
 


Byla ještě tma , když se Čiko rozhodl, že dneska je ten pravý den říct svým kamarádům o jedné bombastické hře, kterou zkoušel hrát se svým bratrancem , který žije už pár let na ostrovech. Včera když k Čikovi přiběhl skřítek s poštou a on četl, jak i jeho sestřenice Ginevra rozjela tuhle hru na své škole, a kdy jí zkusí mezi studenty rozjet i on, bylo Čikovi trapně, že i jeho mrňavá sestřenice se už rozhoupala a měla dost odvahy tuhle hru rozjet na své dívčí škole. A dokonce se hra líbila i jejich vedení.
Čiko se musel opravdu držet aby nevyprskl smíchy už si představoval, jak jde za ředitelem své koleje , nebo za ředitelem institutu a ti mu novou hru schvalují. Živě viděl, jak ho ředitel hladí po jeho blondaté hlavičce a při večeři mu za odměnu nechá donést třípatrový dort. No spíš by měl zatržené vycházky až do sedmičky, kdyby ředitel jen tušil, na co se chystá.
Čiko si sebral své koště, které dostal od svých rodičů a pomalu se plížil ven, má ještě dvě hodiny k dobru, než se institut začne probouzet.
No teplo vypadá trochu jinak, hned ho praštil nastupující mrazík do tváří, tak si vyhrnul rolák div ne i přes oči a než si dál máčet nohy v rose, raději nasedl na koště a jen lehce při zemi odlétal pryč z dohledu všech oken, hledal to správné místo, kde by se dal bludrník začít hrát. Takové místečko opravdu našel a na tvářích se mu rozehrál opravdový vítězný úsměv, když se opřel o strom a přivřel oči, už viděl, jak se tato mýtina mění v bludrniště a jak on jako jasný vítěz oblétá hřiště.
“vaše ložnice se vám snad nelíbí?!“
Čiko leknutím málem spadl. Otevřel oči a před sebou viděl jednoho z ředitelů Pentagramu Goofera Trollhuntera.
Sotva ze sebe začal koktat jakousi přihlouplou výmluvu o tom, že je náměsíčník, ředitel Goofer ho zarazil a zeptal se ho , co tu tak brzo pohledává a ještě k tomu s koštětem, které mělo být zamčeno s ostatními košťaty v kumbálku.
No na tohle se těžko odpovídá a Čiko si přál být neviditelný, jenže to by si musel pamatovat to kouzlo od svého bratrance a bylo by to asi fakt dost na drzačku zneviditelnit se před ředitelem, to by mohl rovnou začít utíkat.
„Možná jste neslyšel, že jsem se vás na něco ptal?!“ Totálně naštvaně se připomněl ředitel
„ No nemohl jsem spát a když máme mít dneska to létání, chtěl jsem si to vyzkoušet“
„ Aha, takže chlapeček z prominentní rodinky se domnívá, že se může vkrást do kumbálku a vzít si tam co chce? Myslím, že pošlu skřítka vašemu otci“.
„ Omlouvám se, nechtěl jsem si udělat ostudu, kdybych při létání vybouchl, tak jsem myslel, že by“
Goofer nenechal Čika ani domluvit, vytrhl mu koště z ruky a poslal ho do své ložnice.
Čiko nečekal vůbec na nic, otočil se a mazal co nejrychleji do institutu a ani se neohlédl.
Goofer, když viděl , že se zbavil toho kluka , chtěl vyzkoušet jeho Feršum, nejnovější, nejrychlejší a bohužel nejdražší koště , které si lze představit.Už , už nasedal na koště , když se ozvalo zašumění listů a on raději, nechal svou touhu neukojenou a raději pěšky odkráčel do hradu, kam si odnášel i Čikovo koště.
Čiko byl naštvaný na celý svět, když potkal ty dvě šprťácký holky Ariol a Han Ellen.Han Ellen se jako obvykle ani nedívala na cestu a četla si cosi v lexikonu a Ariol, no ta se asi bude vyptávat, ta nikdy nepromarní šanci pokecat.
„ Ale , ale koukej Han, Čiko se určitě byl vzdělávat.“ strčila do své kamarádky. Han se jen s úšklebkem podívala na Čika a jedovatě podotkla“ ten ani neví kde je knihovna, ten spíš byl u skřítků v kuchyni“ a dál se jím nezabývala. Zato Ariol, se hned zastavila a chtěla se začít vybavovat“ Fakt chodíš do kuchyně?“ „Nechodím a pozor stojíš mi v cestě , jdu spát a myslím, žas vy tu teď taky nemáte co dělat“.
„ My můžeme, máme totiž službu v knihovně a jdeme pomoc skřítkovi do knihovny chystat dnešní učebnice“
„Copak máme připravit tobě?“
Čiko se vůbec nechtěl vybavovat jen zavrčel „ nic mi nechystej, najdu si svoje knížky sám“ a snažil se protlačit mezi holkama, aby mohl zapadnout do své ložnice
Ariol si posunula brýle , upravila vlasy a zeptala se Han „ Docela hezkej kluk, ne?“
„Ne“
„ Blázníš, holky se můžou přetrhnout, aby mohli na nějaký mejdan, kam on chodí. Docela bych taky na nějaký zašla“
„ Kvůli takovému frajírkovi bych tam rozhodně nechodila . Je to namyšlenej trouba, slyšela jsi co plácal včera za nesmysly v dějinách kouzel? Ředitele málem trefil šlak, když to slyšel.“
„ No jo, ale na mejdanu, bych s ním nemluvila o dějinách“
„ Jo to můžeš , třeba nadhodit jeho budoucnost, já jí vidím asi takhle: Do měsíce ho vyhodí ze školy pro neomezenou blbost a porušování předpisů, a myslím, že ho už pak žádná protekce nezachrání“
Ariol se nabručeně koukla na Han a raději se už neptala, je jasné , že s Han se dá mluvit skoro o všem, ale o klukách, mejdanech a hlavně o Čikovi, rozhodně ne.
Tak už raději mlčela a kráčela vedle své kamarádky směrem ke knihovně .
Ozvalo se bouchnutí vstupních dveří, obě holky se otočili a akorát zahlédly Goofera jak se vrací s koštětem z venku. Tenhle obraz vyvedl i Han z formy, a ta zůstala stát s otevřenou pusou , lexikon jí spadl na zem a ona dál civěla na ředitele s koštětem.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář